- Το δέρμα σας
- Πρόσωπο
- ΣΩΜΑ
- Ήλιος
- Μωρό
- Μακιγιάζ
-
Η μάρκα
Το δώρο της καταπράυνσης
-
- ΔΙΑΓΝΩΣΗ
Καταπραϋντικό, απολυμαντικό, μη ξηραντικό.
Εξυγιαίνει - Καθαρίζει απαλά - Καταπραΰνει - Καθαρίζει
Απολυμαντικό και μη ξηραντικό ζελ καθαρισμού για την υγιεινή του ερεθισμένου δέρματος όλης της οικογένειας
Αυτό το μη ξηραντικό ζελ καθαρισμού καταπραΰνει και απολυμαίνει το ερεθισμένο δέρμα. Είναι κατάλληλο για την υγιεινή του προσώπου, του σώματος, των εξωτερικών ευαίσθητων περιοχών, των χεριών και του τριχωτού της κεφαλής των βρεφών, των παιδιών και των ενηλίκων. Η σύνθεσή του συμβάλλει στη μείωση των ερεθισμών και η καθαριστική του δράση στον περιορισμό του κινδύνου πολλαπλασιασμού των βακτηρίων. Κατάλληλο για τους καθημερινούς ερεθισμούς (εξάνθημα πάνας, γρατζουνιές, δυσφορία στις ευαίσθητες περιοχές, βρεφικά δερματικά εξανθήματα, τατουάζ, επιφανειακές δερματολογικές επεμβάσεις, φροντίδα ομφάλιου λώρου...), αυτό το ζελ καθαρισμού είναι σχεδιασμένο χωρίς άρωμα και περιέχει συστατικά φυσικής προέλευσης κατά 98%. Η ευχάριστη, μπλε υφή του δημιουργεί αφρό κατά την εφαρμογή. Αυτό το απαλό αφρόλουτρο κυκλοφορεί σε 100% ανακυκλωμένο και ανακυκλώσιμο πλαστικό φιαλίδιο, με καπάκι που ξεβιδώνει το οποίο είναι επίσης σχεδιασμένο για εύκολη ανακύκλωση.
Μια πλήρης σύνθεση για τον καθαρισμό και την απολύμανση όλων των ειδών ερεθισμών.
Το 1ο post-biotic δραστικό συστατικό επανόρθωσης.
• ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ το ευαίσθητο και ερεθισμένο δέρμα.
• ΚΑΤΑΠΡΑΫΝΕΙ άμεσα.
- ΑΠΟΛΥΜΑΙΝΕΙ ύστερα από 5 λεπτά.
Βιοδιασπώμενη σύνθεση*
98% σύνθεση φυσικής προέλευσης
Συσκευασία που περιέχει τουλάχιστον 85% ανακυκλωμένα υλικά
Ελαφριά συσκευασία
Παρασκευάζεται και συσκευάζεται σε περιβαλλοντικά πιστοποιημένες εγκαταστάσεις****
Σύνθεση που παρασκευάζεται με ψυχρή μέθοδο χωρίς θέρμανση
*****Σύμφωνα με τα πρότυπα ISO 14001 και/ή 50001
Προϊόν παρασκευασμένο σε εργοστάσιο που πληροί τα υψηλά κοινωνικά πρότυπα
Η Avene είναι εμπορικό σήμα του ομίλου Pierre Fabre και έχει πιστοποιηθεί από την AFNOR Certification με τα σήματα Committed ... to CSR και Responsibility Europe σύμφωνα με τις υψηλότερες προδιαγραφές και με «Υποδειγματική» βαθμολογία, εδραιώνοντας έτσι τη μακροχρόνια δέσμευσή της για συμβολή στη βιώσιμη ανάπτυξη.
Δεν περιέχει ζωικές πρώτες ύλες
Εφαρμόστε μία ή δύο φορές την ημέρα στην ερεθισμένη περιοχή. Δημιουργήστε αφρό και ξεπλύνετε.
Σκουπίστε απαλά ταμπονάροντας το δέρμα, χωρίς να τρίβετε.
Μεταβιοτικό δραστικό συστατικό κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, το οποίο προέρχεται από το Ιαματικό νερό της Avène. Ευνοεί την επανόρθωση του δέρματος
Αντιβακτηριδιακό σύμπλεγμα, το οποίο περιορίζει τον κίνδυνο πολλαπλασιασμού βακτηριδίων.
- Απολυμαντικό αποτέλεσμα μέσα σε 5 λεπτά¹
- Άμεσο καταπραϋντικό αποτέλεσμα²
- Ανακουφίζει τον ερεθισμό ύστερα από 48 ώρες²
²In-vitro μελέτη, αξιολόγηση της εξυγιαντικής δράσης σε αντιπροσωπευτικά μικρόβια του δέρματος.
²Μελέτες ανοχής και αποτελεσματικότητας υπό δερματολογικό, παιδιατρικό, γυναικολογικό και οφθαλμολογικό έλεγχο. 89 άτομα, μία εφαρμογή ανά ημέρα για 21 ημέρες.