- Το δέρμα σας
- Πρόσωπο
- ΣΩΜΑ
- Ήλιος
- Μωρό
- Μακιγιάζ
-
Η μάρκα
Το δώρο της καταπράυνσης
-
- ΔΙΑΓΝΩΣΗ
Εξαιρετικά καταπραϋντικό, ενυδατικό, υψηλής ανοχής.
Ηρεμεί - Ενυδατώνει - Ενισχύει τον φραγμό του δέρματος
Καταπραϋντική κρέμα για το υπερευαίσθητο, αντιδραστικό, μη ανεκτικό ή αλλεργικό δέρμα. Ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα* και μειώνει με διάρκεια κάθε αίσθημα δυσφορίας Υψηλή ανοχή.
Η Tolérance CONTROL Καταπραϋντική Κρέμα Αποκατάστασης για το υπερευαίσθητο, αντιδραστικό, μη ανεκτικό ή αλλεργικό δέρμα, ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα*. Χάρη στο εξαιρετικά καταπραϋντικό D-Sensinose™, ένα νέο κατοχυρωμένι** post-biotic δραστικό συστατικό, αυτή η φροντίδα ανακουφίζει από το αίσθημα καύσου και τραβήγματος, μυρμηγκιάσματος και δυσφορίας. Το δέρμα ενυδατώνεται εντατικά και ο φραγμός του αποκαθίσταται σε 48 ώρες***. Αυτή η κρέμα υψηλής ανοχής, χωρίς άρωμα και συντηρητικά, επωφελείται από το νέο σωληνάριο Αποστειρωμένης Κοσμητολογίας® που προστατεύει τη σύνθεση από τον εξωτερικό αέρα και τα βακτήρια.
Καταπραϋντική ενυδατική κρέμα υψηλής ανοχής, που περιέχει D-Sensinose™, ένα εξαιρετικά καταπραϋντικό post-biotic δραστικό συστατικό για καταπράυνση της υπερευαισθησίας του δέρματος. Χωρίς άρωμα, χωρίς συντηρητικά.
Καταπραϋντική κρέμα για το υπερευαίσθητο, αντιδραστικό, μη ανεκτικό ή αλλεργικό δέρμα. Χάρη στην καινοτόμο τριπλή δράση της, τη σύνθεση και τη συσκευασία της, αυτή η φροντίδα ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα*, αποκαθιστά τον δερματικό φραγμό σε 48 ώρες*** και μειώνει με διάρκεια τη δερματική υπεραντιδραστικότητα. Υψηλή ανοχή.
• Ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα* χάρη στο εξαιρετικά καταπραϋντικό D-Sensinose™.
• Ενυδατώνει για 24 ώρες**** και ΑΠΟΚΑΘΙΣΤΑ τον δερματικό φραγμό σε 48 ώρες*** χάρη στην 100% βιομιμητική της σύνθεση.
• ΕΛΕΓΧΕΙ με διάρκεια την υπεραντιδραστικότητα του δέρματος.
*Ικανοποίηση χρηστών, 25 άτομα, 3 μήνες, 2 εφαρμογές ανά ημέρα.
**Κατοχυρωμένο δίπλωμα ευρεσιτεχνίας.
***Ex-vivo δοκιμή σε επιδερμίδα που αναπτύσσεται σε συνθήκες μειωμένου νερού.
****Κινητική HI, 26 άτομα.
Βιοδιασπώμενη σύνθεση*
Σχεδιασμένο για ελαχιστοποίηση των επιπτώσεων στο υδάτινο περιβάλλον***
98% σύνθεση φυσικής προέλευσης
*Σύμφωνα με τη δοκιμή OECD 301 ή τη μέθοδο μέτρησης του δείκτη βιοδιασπασιμότητας
*** Σύμφωνα με τη δοκιμή OECD 301 και την ταξινόμηση CLP της σύνθεσης
Παρασκευάζεται και συσκευάζεται σε περιβαλλοντικά πιστοποιημένες εγκαταστάσεις****
*****Σύμφωνα με τα πρότυπα ISO 14001 και/ή 50001
Οι επιπτώσεις στις εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα από τη μεταφορά των πρώτων υλών κυμαίνονται σε μέτρια επίπεδα (≥ 70 και < 140 g CO2 eq. )
Προϊόν παρασκευασμένο σε εργοστάσιο που πληροί τα υψηλά κοινωνικά πρότυπα
Η Avene είναι εμπορικό σήμα του ομίλου Pierre Fabre και έχει πιστοποιηθεί από την AFNOR Certification με τα σήματα Committed ... to CSR και Responsibility Europe σύμφωνα με τις υψηλότερες προδιαγραφές και με «Υποδειγματική» βαθμολογία, εδραιώνοντας έτσι τη μακροχρόνια δέσμευσή της για συμβολή στη βιώσιμη ανάπτυξη.
Εφαρμόστε πρωί και βράδυ σε πρόσωπο, λαιμό και στο περίγραμμα των ματιών.
Οι απαλές κινήσεις δεν προκαλούν την αντίδραση του ευαίσθητου δέρματος: • Ξεκινήστε εφαρμόζοντας την κρέμα στα δάχτυλά σας • Απλώστε την ταμποναριστές κινήσεις στο πρόσωπο και το λαιμό • Απλώστε την απαλά με λειαντικές κινήσεις με τις άκρες των δαχτύλων σας από το κέντρο του προσώπου προς τα έξω, χωρίς να ξεχνάτε το λαιμό
¹Ικανοποίηση χρηστών, 25 άτομα, 3 μήνες, 2 εφαρμογές ανά ημέρα.
²Ex-vivo δοκιμή σε επιδερμίδα που αναπτύσσεται σε συνθήκες μειωμένου νερού.
³Κλίμακα ευαισθησίας, 25 άτομα, Αποτελέσματα που παρατηρήθηκαν αμέσως μετά την εφαρμογή της Tolérance Control Cream.
Εξαιρετικά καταπραϋντικό μεταβιοτικό δραστικό συστατικό κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας.
Φυσικά καταπραϋντικό και μαλακτικό για το δέρμα.
Η υφή της κρέμας Tolérance CONTROL έχει δοκιμαστεί σε κανονικό έως μικτό αντιδραστικό δέρμα ενώ ενυδατώνει την επιδερμίδα χωρίς να προκαλεί γυαλάδα.
Τα αποτελέσματα των κλινικών δοκιμών δείχνουν εξαιρετική ανοχή από το δέρμα και τα μάτια. Η κρέμα Tolérance CONTROL μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως προϊόν φροντίδας τόσο για το πρόσωπο όσο και για τα μάτια. Για απαλή εφαρμογή, εφαρμόστε με απαλές ταμποναριστές κινήσεις μια μικρή ποσότητα στην περιοχή των ματιών και απλώστε με κινήσεις λείανσης από την εσωτερική προς την εξωτερική γωνία του ματιού.
Τα προϊόντα της σειράς Tolérance CONTROL είναι σχεδιασμένα με ελάχιστα συστατικά, χωρίς άρωμα και με τεχνολογία αποστειρωμένης κοσμητολογίας, η οποία δεν επιτρέπει την προσθήκη συντηρητικών στη σύνθεση. Ελαχιστοποιεί τον κίνδυνο αλλεργικών αντιδράσεων. Έχει δοκιμαστεί σε δέρματα με τάση για αλλεργίες.
ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ
Αποτελεί το κύριο μέλημά μας. Δουλεύουμε πάνω σε αυτή καθημερινά, για να διαφυλάξουμε καλύτερα το αύριο.