- Το δέρμα σας
- Πρόσωπο
- ΣΩΜΑ
- Ήλιος
- Μωρό
- Μακιγιάζ
-
Η μάρκα
Το δώρο της καταπράυνσης
-
- ΔΙΑΓΝΩΣΗ
Ενυδατικό, καταπραϋντικό, υψηλής ανοχής.
Ηρεμεί - Ενυδατώνει - Ενισχύει τον φραγμό του δέρματος
Πλούσιο καταπραϋντικό baume για το υπερευαίσθητο, αντιδραστικό, μη ανεκτικό ή αλλεργικό δέρμα. Ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα*. Υψηλή ανοχή.
Το Tolérance CONTROL Καταπραϋντικό Baume για το υπερευαίσθητο, αντιδραστικό, μη ανεκτικό ή αλλεργικό δέρμα ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα*. Χάρη στο εξαιρετικά καταπραϋντικό D-Sensinose™, ένα νέο κατοχυρωμένο** post-biotic δραστικό συστατικό, αυτή η φροντίδα ανακουφίζει από το αίσθημα καύσου, τραβήγματος, μυρμηγκιάσματος και δυσφορίας. Το δέρμα ενυδατώνεται εντατικά και ο φραγμός του αποκαθίσταται σε 48 ώρες***. Η πλούσια και άνετη υφή του συνιστάται ιδιαίτερα για το ξηρό προς πολύ ξηρό δέρμα. Αυτό το baume υψηλής ανοχής, χωρίς άρωμα και συντηρητικά, επωφελείται από το νέο σωληνάριο Αποστειρωμένης Κοσμητολογίας® που προστατεύει τη σύνθεση από τον εξωτερικό αέρα και τα βακτήρια.
Καταπραϋντικό ενυδατικό baume υψηλής ανοχής, που περιέχει D-Sensinose™, ένα εξαιρετικά καταπραϋντικό post-biotic δραστικό συστατικό για καταπράυνση της υπερευαισθησίας του δέρματος. Χωρίς άρωμα, χωρίς συντηρητικά.
Καταπραϋντικό baume για το υπερευαίσθητο, αντιδραστικό, μη ανεκτικό ή αλλεργικό δέρμα. Χάρη στην καινοτόμο τριπλή δράση της, τη σύνθεση και τη συσκευασία της, αυτή η θεραπεία ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα*, αποκαθιστά τον δερματικό φραγμό σε 48 ώρες*** και μειώνει με διάρκεια τη δερματική υπεραντιδραστικότητα. Υψηλή ανοχή.
• Ηρεμεί το δέρμα σε 30 δευτερόλεπτα* χάρη στο εξαιρετικά καταπραϋντικό D-Sensinose™.
• ΑΠΟΚΑΘΙΣΤΑ τον δερματικό φραγμό σε 48 ώρες*** και ενυδατώνει για 24 ώρες**** χάρη στην 100% βιομιμητική σύνθεση δέρματος.
• ΕΛΕΓΧΕΙ με διάρκεια τη δερματική υπεραντιδραστικότητα.
*Ικανοποίηση χρηστών, 25 άτομα, 3 μήνες, 2 εφαρμογές ανά ημέρα.
**Εκκρεμεί δίπλωμα ευρεσιτεχνίας.
***Ex-vivo δοκιμή σε επιδερμίδα που αναπτύσσεται σε συνθήκες μειωμένου νερού.
****Κινητική HI, 26 άτομα.
Βιοδιασπώμενη σύνθεση*
Σχεδιασμένο για ελαχιστοποίηση των επιπτώσεων στο υδάτινο περιβάλλον***
99% σύνθεση φυσικής προέλευσης
*Σύμφωνα με τη δοκιμή OECD 301 ή τη μέθοδο μέτρησης του δείκτη βιοδιασπασιμότητας
*** Σύμφωνα με τη δοκιμή OECD 301 και την ταξινόμηση CLP της σύνθεσης
Παρασκευάζεται και συσκευάζεται σε περιβαλλοντικά πιστοποιημένες εγκαταστάσεις****
*****Σύμφωνα με τα πρότυπα ISO 14001 και/ή 50001
Προϊόν παρασκευασμένο σε εργοστάσιο που πληροί τα υψηλά κοινωνικά πρότυπα
Η Avene είναι εμπορικό σήμα του ομίλου Pierre Fabre και έχει πιστοποιηθεί από την AFNOR Certification με τα σήματα Committed ... to CSR και Responsibility Europe σύμφωνα με τις υψηλότερες προδιαγραφές και με «Υποδειγματική» βαθμολογία, εδραιώνοντας έτσι τη μακροχρόνια δέσμευσή της για συμβολή στη βιώσιμη ανάπτυξη.
Εφαρμόστε πρωί και βράδυ σε πρόσωπο, λαιμό και στο περίγραμμα των ματιών.
Οι απαλές κινήσεις δεν προκαλούν την αντίδραση του ευαίσθητου δέρματος: • Ξεκινήστε εφαρμόζοντας την κρέμα στα δάχτυλά σας • Απλώστε την ταμποναριστές κινήσεις στο πρόσωπο και το λαιμό • Απλώστε την απαλά με λειαντικές κινήσεις με τις άκρες των δαχτύλων σας από το κέντρο του προσώπου προς τα έξω, χωρίς να ξεχνάτε το λαιμό
¹Ικανοποίηση χρηστών, 25 άτομα, 3 μήνες, 2 εφαρμογές ανά ημέρα.
²Ex-vivo δοκιμή σε επιδερμίδα που αναπτύσσεται σε συνθήκες μειωμένου νερού.
³Κλίμακα ευαισθησίας, 25 άτομα, Αποτελέσματα που παρατηρήθηκαν αμέσως μετά την εφαρμογή της Tolérance Control Baume.
Εξαιρετικά καταπραϋντικό μεταβιοτικό δραστικό συστατικό κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας.
Φυσικά καταπραϋντικό και μαλακτικό για το δέρμα.
Το Tolérance CONTROL Baume είναι ιδανικό για το υπερευαίσθητο δέρμα που απαιτεί καταπράυνση με απόλυτη ασφάλεια. Η σύνθεση χωρίς άρωμα είναι ιδανική αν δυσκολεύεστε να ανεχτείτε ορισμένα αρώματα ενώ η υφή του είναι πολύ θρεπτική αν το δέρμα σας τείνει να ξηραίνεται κατά τη διάρκεια της θεραπείας σας.
Το Tolérance CONTROL Baume συνιστάται για το υπερευαίσθητο δέρμα του προσώπου παιδιών ηλικίας 2 ετών και άνω.
Μια θεραπεία SOS για το υπερ-αντιδραστικό δέρμα σας: μια κομπρέσα με ιαματικό Νερό Avène, τεχνική που βασίζεται στις θεραπείες που παρέχονται στο Κέντρο Υδροθεραπείας της Avène:
Διπλώστε 2 χαρτομάντιλα:
• Διαποτίστε τα με ιαματικό Νερό της Avène.
• Απλώστε τα σε κάθε πλευρά του προσώπου.
• Ψεκάστε γενναιόδωρα. Επαναλάβετε 2 έως 3 φορές κατά τη διάρκεια της περιόδου εφαρμογής, διάρκειας 10 λεπτών.
Συμβουλή: για το λαιμό, εφαρμόστε ένα χαρτομάντιλο διπλωμένο στα δύο οριζόντια.
ΙΑΜΑΤΙΚΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ AVÈNE
Ενεργό νερό, μια πηγή καινοτομίας