- Το δέρμα σας
- Πρόσωπο
- ΣΩΜΑ
- Ήλιος
- Μωρό
- Μακιγιάζ
-
Η μάρκα
Το δώρο της καταπράυνσης
-
- ΔΙΑΓΝΩΣΗ
Το δώρο της καταπράυνσης
Καθαρισμός, ενυδάτωση, καταπραϋντική δράση
Προστατεύει - Καθαρίζει - Θρέφει
Καθημερινή υγιεινή για το ξηρό έως πολύ ξηρό, ευαίσθητο δέρμα ολόκληρης της οικογένειας. Καθαρίζει και ενυδατώνει με μία μόνο κίνηση, καταπραΰνει το τράβηγμα.
Το κρεμοντούς XERACALM NUTRITION καθαρίζει και ενυδατώνει το ξηρό έως πολύ ξηρό ευαίσθητο δέρμα όλης της οικογένειας με μία μόνο κίνηση. Αυτό το κρεμοντούς, με 99% συστατικά φυσικής προέλευσης, είναι εμπλουτισμένο με ενυδατικούς και θρεπτικούς παράγοντες για να καταπραΰνει το αίσθημα τραβήγματος. Η κρεμώδης υφή του χωρίς σαπούνι, με ουδέτερο pH για το δέρμα και διακριτικό άρωμα, προσφέρει άνεση στο δέρμα και ευχάριστη εμπειρία χρήσης. Αφρίζει κατά την εφαρμογή και δεν προκαλεί τσούξιμο στα μάτια ή στις εξωτερικές ευαίσθητες περιοχές του σώματος.
Επωφελείται από μια οικολογικά υπεύθυνη προσέγγιση. Η συσκευασία των 500ml περιέχει 73% ανακυκλωμένα υλικά. Το φιαλίδιο είναι κατασκευασμένο από 100% ανακυκλωμένο πλαστικό*.
Ένα προϊόν καθημερινής φροντίδας υψηλής ανοχής για τον απαλό καθαρισμό του πολύ ξηρού και ευαίσθητου δέρματος για όλη την οικογένεια.
• Καθαρίζει απαλά.
• ΕΝΥΔΑΤΩΝΕΙ
• Καταπραΰνει χάρη στις ιδιότητες του Ιαματικού Νερού της Avène.
Συσκευασία που περιέχει τουλάχιστον 74% ανακυκλωμένα υλικά
Μη ανακυκλώσιμες συσκευασίες
*Εξαιρουμένης της αντλίας
.
Εφαρμόστε σε βρεγμένο δέρμα και δημιουργήστε αφρό, ξεπλύνετε καλά και στεγνώστε απαλά.
.
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). GLYCERIN. WATER (AQUA). COCO-GLUCOSIDE. SODIUM COCOYL GLUTAMATE. ALGIN. CITRIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL OLEATE. GLYCOL DISTEARATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE. NIACINAMIDE. SILYBUM MARIANUM SEED OIL. SODIUM BENZOATE. TOCOPHEROL. XANTHAN GUM
Συνιστάται στον καταναλωτή να ελέγχει συστηματικά τη σύνθεση του προϊόντος πριν από την αγορά του.
Φυτικό δραστικό συστατικό με ιδιότητες κατοχυρωμένες με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας από την Pierre Fabre Research. Ενεργό συστατικό κατά της ξηρότητας που ενισχύει τη σύνθεση κεραμιδίων και ενισχύει τη λειτουργία του φραγμού του δέρματος.
100%* καθαρή και καταπραϋμένη επιδερμίδα¹,²
100%* θρεμμένη, άνετη και απαλή επιδερμίδα²
100%* ενυδατωμένη επιδερμίδα²
*ποσοστό ικανοποίησης
¹Μελέτη ανοχής και αποτελεσματικότητας υπό δερματολογικό και οφθαλμολογικό έλεγχο. Αυτο-αξιολόγηση σε 30 άτομα, με 2 εφαρμογές την ημέρα για 21 ημέρες.
²Μελέτη ανοχής και αποτελεσματικότητας υπό παιδιατρική επίβλεψη. Η ικανοποίηση αξιολογήθηκε σε 33 άτομα με 1 έως 2 εφαρμογές την ημέρα για 21 ημέρες.
Καθαρισμός, ενυδάτωση, καταπραϋντική δράση
NEWSLETTER
ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ NEWSLETTER ΜΑΣ
Με την εγγραφή σας στο newsletter μαθαίνετε πρώτοι για τα νέα μας προϊόντα, Beauty Tips και όλες τις συμβουλές μας για την καθημερινή φροντίδα του δέρματός σας.