- Το δέρμα σας
- Πρόσωπο
- ΣΩΜΑ
- Ήλιος
- Μωρό
- Μακιγιάζ
-
Η μάρκα
Το δώρο της καταπράυνσης
-
- ΔΙΑΓΝΩΣΗ
Η Eau Thermale Avène δεσμεύεται απέναντι σας
Για περισσότερα από 30 χρόνια, η μάρκα Eau Thermale Avène σας υποστηρίζει. Στο πλαίσιο της φροντίδας του καρκίνου, σας προσφέρουμε υποστήριξη για την περιποίηση του δέρματός σας. Ωστόσο, η αποστολή μας εκτείνεται πέρα από αυτό. Είτε είστε ασθενής είτε επαγγελματίας υγείας, σας παρέχουμε ένα πλήθος εργαλείων για την ενημέρωση και την υποστήριξή σας, από τη διάγνωση έως τη θεραπεία... και όχι μόνο.
Η Eau Thermale Avène είναι μια μάρκα αφοσιωμένη στην ογκολογία. Δέσμευσή μας είναι η βελτίωση της ποιότητας ζωής των ασθενών. Η δική μας προσέγγιση: η καθημερινή υποστήριξη σας ώστε να αισθάνεστε καλύτερα με το σώμα και το δέρμα σας, αλλά και στην καθημερινότητά σας. Γι' αυτό φροντίζουμε ώστε κάθε προϊόν που σχεδιάζουμε να ταιριάζει απόλυτα στον τύπο του δέρματός σας. Και είμαστε εδώ για να σας συμβουλεύσουμε, να σας υποστηρίξουμε και να σας ανακουφίσουμε κατά τη διάρκεια και μετά τη θεραπεία.
Η επιθυμία μας να σας προσφέρουμε ανακούφιση και τη δυνατότητα άμβλυνσης των παρενεργειών των θεραπειών συνδυάζεται με την επιδίωξη μας για την παροχή ποιοτικής, αποτελεσματικής, ασφαλούς και καλά ανεκτής δερμοκαλλυντικής φροντίδας. Μεταξύ άλλων, συγκεντρωνόμαστε:
Η αποστολή μας είναι να είμαστε δίπλα σας. Για το σκοπό αυτό, υποστηρίζουμε τοπικούς φορείς, συλλόγους, νεοσύστατες επιχειρήσεις και εξειδικευμένα κέντρα που εργάζονται για να σας συνοδεύουν και να σας προσφέρουν πρακτικές συμβουλές (υποστηρικτική φροντίδα, μακιγιάζ κ.λπ.), εργαστήρια (γιόγκα, σοφρολογία κ.λπ.), συνεδρίες, κ.λπ. Ανακαλύψτε όλες τις εθνικές και τοπικές συνεργασίες μας εδώ. Ενημερωθείτε για όλες τις συνεργασίες μας σε εθνικό και τοπικό επίπεδο εδώ.
Συνεργασίες Η δέσμευση της Eau Thermale Avène στον τομέα της ογκολογίας
Κατά τη διάρκεια της δοκιμασίας του καρκίνου, πρέπει πάντα να γνωρίζετε ότι δεν είστε μόνοι σας. Για να μπορείτε να μας εμπιστευτείτε, να μοιραστείτε την εμπειρία σας, να λάβετε βοήθεια και να βοηθήσετε άλλους, δημιουργήσαμε την ιδιωτική ομάδα στο Facebook «Mieux vivre le cancer» [Ζώντας καλύτερα με τον καρκίνο]. Μια υποστηρικτική κοινότητα όπου η καλοσύνη επιτρέπει στους ασθενείς που πάσχουν από την ασθένεια και στους αγαπημένους τους να εκφράσουν με λόγια τις ανησυχίες ή τις ερωτήσεις τους, μεταξύ άλλων, σε ανθρώπους που μπορούν να τους καταλάβουν.